OBAVIJEST: Zbog loših vremenskih uvjeta svete mise ipak neće biti
Katolička Crkva slavi blagdan Sveta tri kralja ili blagdan Bogojavljenja. Sveta misa služit će se u crkvi sv. Ilije u Masnoj Luci u 10 sati.
Blagdan Sveta tri kralja ili Bogojavljenje predstavlja završetak božićnih blagdana. To je dan na koji se iz kuće iznosi božićni bor, dan koji u srcima vjernika bude svijest o pripadanju Božjem narodu i poticaj su da poput mudraca s Istoka svatko potraži Boga, pokloni mu se i daruje ono što u srcu nosi. Današnji blagdan se još naziva i Vodokršće, jer se na blagdan Bogojavljenja u crkvama blagoslivlja i voda. Blagoslovljena voda čuva se do idućega Vodokršća u kućama, kojom će domaćin u određene dane i po potrebi škropiti ukućane, stoku, stvari i imanje. Škropljenje je obred kojim svećenik ili biskup škropilom, a domaćin, domaćica ili drugi tko od ukućana grančicom, na primjer, hrasta, bora ili jele, prskaju blagoslovljenom vodom osobe, stvari, domove, štale, dvorišta, vrtove i sl., s namjerom da se očiste i da se od njih odagnaju demoni.
Obred je drevnoga porijekla i nalazi se u mnogim religijama (lustracija). U kršćanskoj civilizaciji obred škropljenja u sakramentu krsta postoji od samih početaka. Slavlje blagdana Sveta tri kralja ili Bogojavljenja ima svoje početke u istočnim kršćanskim crkvama, a uključivalo je Isusovo rođenje, koje se tek kasnije počelo slaviti kao Božić, potom pohod i poklon trojice mudraca novorođenom kralju, te sve događaje Isusova djetinjstva do njegova krštenja. Značajna je i simbolika darova koje su donijeli malom Isusu. Nekada je blagoslov bio vezan uz blagdan Sveta tri kralja, danas je drugačije, pa se tako vrši od 1. nedjelje Došašća do Sveta tri kralja. Zajedništvo koje donosi ovaj blagdan najbolje se vidi u jaslicama pod okićenom jelom. Maleni Isus, njegova majka Marija zajedno s Josipom, a ispred njih tri kralja; slika je to dobrote, mira i dokaz da nas Bog ljubi.