Pogledajte videa objavljena na facebook stranici Šarafanje.
Pločno je najviši vrh planine Čvrsnice i najviši vrh Hercegovine. Početna točka uspona je u Masnoj Luci. Uspon na Pločno je trajao neka 3,5 do 4 sata, dobro markiranom stazom. Zadnji dio staze je veoma težak, gdje se uspinje nekih 300m visinski za 1km hoda, po siparu. Na vrhu se pruža odličan pogled na planine Prenj, Velež, Crvanj, Bjelašnica, Zelengora i Maglić. Teška tura sa pređenih 18,5km i ukupnim visinskim usponom od oko 1200m. Detalje ture možete provjeriti na linku OVDJE.
Uspon na Čvrsnicu, ledničko jezero Crvenjak i Hajdučka vrata. Hladan jesenji dan uz maglu na Hajdučkim vratima. Detalje ture možete provjeriti na linku OVDJE.
Video uspona na Čvrsnicu (jezerce Crvenjak i Hajdučka vrata) možete pogledati na sljedećem linku:https://youtu.be/M56rlY2eSMY
Posted by Šarafanje on Friday, 16 November 2018
Blidinje.NET